Ultradec Cila

 

ULTRADEC, ahşabın ölümsüzlüğünün, ekonomik, sağlıklı ve kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesi olduğunun bilince olan ve yapılarının %92’sinde ahşabı kullanan ABD’nin zemin kaplamalarında uzman, dünyaca ünlü markasıdır.

ULTRADEC 8331, bu markanın, tek kompenentli poliüretan ahşap zemin cilasıdır Nem kürlenmelidir. Polimerizasyon havadaki nem ile oluşur. Diğer kürlenmeli poliüretan  uygulamasında büyük problem olan hava sıcaklığı ve rutubetten fazla etkilenmez. Aşınmaya dayanıklı olmasının yanı sıra esnektir. Böylece ahşabın çalışması, cilanın çatlamasına neden olmaz. Su, temizlik maddeleri,yağ, asit ve alkalilere karşı da dayanıklıdır. ABD ve Avrupa’da Hard Rock Cafe, TGI Fridays, Habitat, Liberties, Gap gibi restaurant, cafe, bar ve mağazalar ile spor salonu gibi kalabalık mekanlardan konutlara pek çok yapının ahşap zemininde yıllardır ULTRADEC ürünlerinin kullanılması bundandır.

ULTRADEC’ in  hizmet ömrüyoğun trafiği olan mekanlar için 5 yıl, spor salonları için 9 yıl ve konutlar için ise sonsuz olarak verilmektedir.

ULTRADEC 8331,  parlak, ipek mat ve mat olarak 3.8 Lt’lik  galon ambalajlarda satılmaktadır.

Doğru uygulanmış bir ahşap zemin kaplamasının ömrü sonsuzdur.

ULTRADEC’li, ahşap zeminlerde yıllarca sorunsuz yaşayabilmek içi, uygulama çok önemlidir. Konutlarda 2-3 kat, mağaza ve benzeri mekanlarda 3-4 kat olarak uygulanmalıdır. Tek katta 40 metrekare yüzeyde 1 galon tüketecek kadar malzeme kullanılmalıdır. Ahşap zeminde parlak bir görünüm istenirse; bütün katlara ULTRADEC 8331 glaze (parlak) sürülmelidir.
Mat görünüm için ise, yalnızca ilk kata 8331 glaze (parlak), diğer katlara ULTRADEC 8331  satin (mat) sürülmesi gerekir.

ULTRADEC 8331 satin (mat) ve semigloss (ipekmat) kutuların, kullanılmasından önce iyice karıştırılması unutulmamalıdır.
ULTRADEC 8331 ahşap zemin cilasının uygulaması kadar yenilenmesi de kolaydır. Yüzeyi temizleyip yeni bir kat sürmek yeterlidir.
ULTRADEC 8331 havadaki rutubet ile sertleştiğinden ürünün su almamasına dikkat edilmesi, ambalaj kapalı tutulmalıdır.

UYGULAMA STANDARDI

 1. Ahşap yüzey 40’lık zımpara ile zımparalanır.
 2. Yüne tüm yüzey 80’lik zımpara ile pürüzleri giderilir ve tesviye edilir.
 3. Zımparadan sonra parke aralıkları 80’lik zımparanın tozuna dolgu verniği girilerek elde edilen macunla macunlanmalıdır.
 4. Tüm yüzey tekrar 120’lik zımparayla   zımpara yapılır.
 5. Süpürgelik önleri ilgili makine ile alınır.
 6. İç köşeler iç köşe makinesi ile yapılır.
 7. Süpürgeliklerin ve tüm yüzeyin tozu alınır.
 8. Birinci kat cila astar olarak vurulur.
 9. Bir gün sonra 220’lik su zımparası ile yüzey zımparalanır.
 10. Tüm yüzey tekrar temizlenir ve tozdan arındırılır.
 11. İkinci kat cila vurulur.
 12. Bir gün sonra ikinci kat cila 220’lik su zımparası ile yüzey zımparalanır.
 13. Zımpara yapıldıktan sonra üçüncü kat cila uygulanır.
 14. Makinelerin ve eşyaların taşınmasıyla işlem tamamlanmış olur.